Art Apart Studio Rouaze

  • 20 m²

Art Apart Studio Rouaze Cannes, som har ett väldigt bra läge ungefär 25 minuter till fots från Musée de la Castre, har plats för upp till 2 gäster. I den här 20 m² stora lägenheten, som ligger precis runt hörnet från Cannes Croisette, kan du koppla av på en terrass.

Art Apart Studio Rouaze har balkong samt erbjuder utsikt över bergen.

Det finns ett minikök.

Lägenheten ligger i distriktet Centrala Cannes, inom 3 km från Île Sainte-Marguerite. Nära Art Apart Studio Rouaze hittar du Festivalpalatset. Närliggande attraktioner inkluderar Long Beach, cirka 7 minuter till fots från detta boende. Du kommer att befinna dig ett stenkast från busshållplatsen Miramar.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Art Apart Studio Rouaze Cannes
Beautifull Studio Rouaze Miramar Balcony Ac 120
Mobilpris

Beautifull Studio Rouaze Miramar Balcony Ac 120

16 m från boendet
Cannes Proche Croisette - Studio Balcon Vue Jardin
Mobilpris

Cannes Proche Croisette - Studio Balcon Vue Jardin

23 m från boendet
USD 170 USD 153
per natt
1 Chambre - Ascenseur - Climatise - Balcon
Mobilpris

1 Chambre - Ascenseur - Climatise - Balcon

25 m från boendet

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Fritid

    • Strand

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Terrass

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 20:00
    Utcheckning: från 08:00 till 10:00
    Licensnummer06029007388SB
    Vanliga frågor
    • Finns det en tvättmaskin på Art Apart Studio Rouaze?
      Ja, det finns tvättmaskin på Art Apart Studio Rouaze.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Art Apart Studio Rouaze Cannes

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng